Vámi vybraný vůz bude podroben důkladné prohlídce, při které bude posouzen celkový stav vozu, zda odpovídá uváděnému počtu najetých kilometrů, a neskrývá-li nějaká poškození, která laikovi mohou velice často zůstat skryta. Vůz bude dále prověřen v databázi odcizených vozidel ministerstva vnitra, případně je možné provést on-line detailnější prověření u společnosti CEBIA (viz. užitečné odkazy).
Celkově a nezávisle bude posouzen stav, cena a případné investice do oprav vozu. Připojením na řídící jednotky automobilu pomocí profesionální diagnostiky bude možno zjistit případné závady na systémech motoru, ABS, klimatizace a pod.
U vozů koncernu VW (Volkswagen, Audi, Seat, Škoda od roku výroby cca 2000), je také možné zjistit SKUTEČNÝ stav najetych kilometrů, případně softwarové zásahy do řídících jednotek vozidla.

Dalším důležitým bodem může být má asistence při jednání o snížení prodejní ceny vozidla. Na základě odhalených "nedostatků" na vozidle je možno s prodejcem jednat o snížení kupní ceny, které je ze strany prodávajícího velmi často akceptováno.

Příklad
Cena vozu je 125 000 Kč, bude zjištěno, že následná investice do opravy vozu je min. 15 000 Kč a o tuto sumu bude navrženo snížení kupní ceny.
Kupní cena tedy bude snížena o 15 000 Kč, přičemž provize za tuto asistenci bude činit 15% z takto ušetřené částky (v tomto případě 1 725 Kč). Celkem tedy ušetříte 13 275 Kč.


Je samozřejmě pouze na Vás, zda i přes mé případné NEDOPORUČENÍ vyhlédnutý vůz koupíte. Mojí snahou zůstává vždy to, aby byl zákazník obeznámen s maximálním množstvím informací, na jejichž základě se pak sám může rozhodnout. V případě, že nedoporučený vůz přesto koupíte, budete mít alespoň představu o případných rizicích, ktrá mohou být s koupí a provozem takového automobilu spojena.

I při maximální snaze odhalit veškeré nedostatky se může stát, že Vámi zakoupený vůz bude mít tzv. skrytou vadu. Je nemožné garantovat to, že vůz žádnou takovou vadu mít nebude. V případě, že se přesto na voze skrytá vada objeví, máte ze zákona právo na prodejci žádat odstoupení od smlouvy, opravu, či finanční kompenzaci.

 

 

 

 

 

 

  Martin Kaspar
poradenská a konzultační činnost, opravy silničních vozidel
prodej, rozvoz pneumatik a náhradních dílů, diagnostika řídicích jednotek
tel.: +420 777 214 185
e-mail: chciauto@atlas.cz